Telewizja internetowa stworzyła nam przestrzeń, w której możemy oglądać filmy online, gdzie tylko chcemy i kiedy chcemy. Jakie są zalety oglądania filmów w Internecie? 

Kiedy chcesz i gdzie chcesz?

Możemy je oglądać wtedy, kiedy rzeczywiście mamy na to czas. Często bywa tak, że choć bardzo byśmy chcieli, nie potrafimy wygospodarować dwóch godzinek na wyjście do kina. Przecież seanse rozpoczynają się o określonych porach, do których trzeba się dostosować. A my akurat wtedy jeszcze jesteśmy w pracy, musimy zająć się dziećmi lub, jak na złość, mamy ważne sprawy do załatwienia i nie możemy ich przełożyć na inny termin. No i z wyprawy nici. Podobne problemy mamy z telewizją. Gdy nie zdążymy dobiec do domu na czas, możemy tylko się powściekać, że nie obejrzeliśmy filmu i polować na powtórkę. Znowu o określonej przez nadawcę godzinie. Filmy za darmo online możemy oglądać wtedy, gdy wszystko, co mieliśmy załatwić, zrobić, przypilnować, mamy już załatwione, zrobione i przypilnowane. Nie musimy się martwić, że przez wyprawę do kina lub siedzenie przed telewizorem coś zawaliliśmy, nie męczą nas wyrzuty sumienia, że pozwoliliśmy sobie na odpoczynek przy filmie, zamiast zrobić to, czy tamto. Po prostu rozsiadamy się wygodnie w fotelu, klikamy w wybrany tytuł i oglądamy. 

Możemy je oglądać zupełnie za darmo. Oczywiście nie wszystkie, bo większość platform VoD przede wszystkim chce zarabiać na wielbicielach filmów, ale wśród bezpłatnych propozycji nie brakuje naprawdę ciekawych tytułów. Filmy online to kryminały, thrillery, romanse, komedie, fantastyka, seriale, produkcje dla dzieci, filmy dokumentalne, spektakle teatralne… I to te sprzed lat, ale też całkiem nowe. Słowem, dla każdego coś miłego. Niektórzy śmieją się, że może nam życia zabraknąć, by obejrzeć wszystkie. Można ich szukać m.in. na kanale Kino Świat, Ninateka.pl. Sala Kinowa, na platformach powiązanych ze stacjami telewizyjnymi: vod.tvp.pl, ipla.tv. player.pl. Pełną listę legalnych źródeł udostępniających produkcje filmowe w tym oczywiście filmy za darmo online, możemy znaleźć na stronie Fundacji Legalna Kultura, w zakładce: legalne źródła – filmy. Warto tam zajrzeć, bo autorzy strony opisują krótko każdy kanał lub platformę, informują, jakie filmy można na nich znaleźć i czy za ich oglądanie trzeba zapłacić, czy nie. Warto wspomnieć, że lista obejmuje nie tylko polskie źródła, ale też zagraniczne. Jeśli więc znamy języki obce, lista filmów za darmo jeszcze się wydłuża. 

Na komputerze czy smartfonie 

Możemy je oglądać, gdzie chcemy, na wielu urządzeniach. Kiedyś sprawa była jasna. Gdy mieliśmy ochotę obejrzeć film, musieliśmy wybrać się do kina lub zasiąść o określonej godzinie przed telewizorem. Dla wielu z nas był to problem (ach ten wieczny brak czasu i mnóstwo spraw do załatwienia!) Rozwój platform i kanałów oferujących filmy za darmo online sprawił, że już nie musimy się nigdzie wybierać ani przed niczym specjalnie zasiadać. Możemy oglądać filmy na każdym urządzeniu przenośnym: tablecie, smartfonie, laptopie. Wystarczy tylko dostęp do w miarę szybkiego internetu. A że białych plan na internetowej mapie Polski już prawie nie ma, filmy za darmo możemy oglądać wszędzie, nawet odpoczywając nad jeziorkiem ukrytym w środku lasu. Jakość obrazu i dźwięku może nie ta, co w kinie lub na ekranie wielkiego telewizora, ale wielu z nas to nie przeszkadza. Wystarczy nam, że możemy się oddać ulubionej rozrywce. 

Możemy oglądać to, co naprawdę chcemy, a nie to, co nam każą. Na pewno wielu z nas miała nie raz taki problem: chcieliśmy zrelaksować się po ciężkim dniu przy filmie i nie mogliśmy znaleźć dla siebie niczego interesującego. W programie telewizyjnym nic, w repertuarze kin też. I co? I często decydowaliśmy się na oglądanie czegoś, na co tak naprawdę nie mieliśmy ochoty. I relaks nie był już tak przyjemny. Dzięki platformom oferującym filmy online za darmo nie musimy już do niczego się zmuszać. Możemy wybrać to, co nam naprawdę w danej chwili odpowiada i czego oglądanie sprawi nam prawdziwą przyjemność. Dodatkowym atutem jest to, że możemy w każdej chwili taki seans przerwać, by na przykład zrobić sobie coś do jedzenia i picia, i po pewnym czasie wrócić do oglądania nie tracąc ani minuty filmu.

Give a Comment