Współcześnie jeśli chcemy oglądać telewizje internetową, nie jesteśmy skazani na komputer. Możemy w bardzo prosty sposób przenieść wszystko co znajdziemy w sieci, na ekran naszego telewizora. Jeśli nie mamy urządzenia typu Smart, łatwo to zrobić wykorzystując konsolę. Dzięki niej możemy oglądać filmy online, gdzie chcemy.  

telewizja photo

Metody połączenia z Internetem

Wybierając konsolę multimedialną, należy wziąć pod uwagę cechy budowania dostępu do Internetu i rodzaj zainstalowanego sprzętu. Jeśli masz dostęp do Wi-Fi z wystarczająco silnym poziomem sygnału, możesz wybrać elegancki dekoder wyposażony w adapter Wi-Fi. Jeśli możliwe jest ułożenie kabla internetowego, należy preferować połączenie przewodowe. W takim przypadku połączenie jest wykonywane przez złącze RJ45, a jeśli port Ethernet nie jest dostarczony w przystawce STB, to poprzez adapter LAN-USB, podłączony do przystawki STB za pośrednictwem USB oraz do routera za pomocą standardowego obwodu dla sieci przewodowej.

Najczęściej konsole Android są oferowane w postaci dysku flash lub małego osobnego pudełka (pudełka). Inteligentny dekoder telewizyjny wykonany w formacie flash charakteryzuje:

  • mały rozmiar;
  • obecność wbudowanego adaptera Wi-Fi;
  • sposób podłączenia do telewizora i zasilania przez port USB;
  • ograniczona liczba dodatkowych złączy.

Takie dekodery telewizyjne można podłączyć tylko do nowocześniejszych odbiorników telewizyjnych z interfejsem USB. Zgodnie z ich cechami, niewiele różnią się od odtwarzaczy multimedialnych wykonanych w formie małego pudełka. Można je podłączyć do telewizora za pośrednictwem wejść AV, HDMI lub VGA, a w większości przypadków są one wyposażone w złącze LAN do podłączenia do routera internetowego. Również w przystawkach telewizyjnych wbudowanych w skrzynkę możliwe jest podłączenie komponentów wewnętrznych, co pozwala na uzupełnienie takich urządzeń dużą liczbą sprzętu, rozszerzając ich funkcjonalność. Takie odtwarzacze multimedialne nadają się do podłączania dowolnego rodzaju telewizora, w tym starszych modeli.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając dekoder, należy zwrócić większą uwagę na jego funkcje niż na producenta. Większość tanich urządzeń jest produkowanych w Chinach, ale pod względem jakości i właściwości nie są one znacznie gorsze od tych, oferowanych przez topowych producentów (z wyjątkiem ceny). Możemy wyróżnić sprawdzone marki, takie jak Xiaomi, ASUS, Strong, Beelink i wiele innych. Oprócz akcesoriów zawartych w standardowym pakiecie możesz kupić dodatkowe urządzenia, które rozszerzają możliwości i poprawiają komfort korzystania z odtwarzacza multimedialnego. Jest to zdalna klawiatura do pracy i wieloma innymi aplikacjami, specjalny przełącznik zdalnego sterowania, a także kamery internetowe i mikrofony do komunikacji wideo i inne przydatne urządzenia, które można kupić każdym sklepie internetowym oferującym urządzenia tego typu. Taka konsola pozwala nam nie tylko oglądać filmy online, ale praktycznie przenieść cały komputer na ekran telewizora i stworzyć sobie wygodne biuro lub miejsce do grania w gry komputerowe.

Give a Comment