Jeśli chcesz spędzić czas w domu, oglądając swój ulubiony film, wystarczy mieć laptopa lub komputer i dostęp do Internetu. Dzięki temu możesz oglądać filmy za darmo online, kiedy tylko chcesz.

Zalety filmów online

Oglądanie różnych filmów w Internecie stało się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Na przykład telewizja internetowa dostarcza nam filmy, które oprócz wygody i oszczędności pieniędzy mają następujące zalety:

  • W sieci można znaleźć wiele bezpłatnych filmów i programów telewizyjnych;
  • wszystkie filmy są podzielone na kategorie według gatunku, stanu lub roku wydania, co sprawia, że wyszukiwanie jest wygodniejsze i szybsze;
  • Nie musisz tracić czasu na pobieranie filmu, ponieważ oglądanie online jest znacznie lepsze.
  • Kino online to całkowita swoboda. Osoba może niezależnie kontrolować jakość i czas trwania sesji. Jeśli chcesz, zawsze możesz przestać oglądać film, a następnie kontynuować.
  • Kina online to okazja, aby spędzić czas z rodziną i dobrze się bawić.

Komfort oglądania filmów online to sposób na spędzenie wolnego czasu. Jednak niezwykle ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, aby nie mieć problemów z buforowaniem podczas oglądania ulubionego filmu. Pomimo tego, że okres modemów już minął, a nowoczesne taryfy internetowe dla większości dostawców implikują wysokie prędkości 50 megabitów i więcej, to problem prędkości Internetu pozostaje aktualny do dziś. Jednak od czasu do czasu w najbardziej nieodpowiednim momencie pojawia się pytanie: dlaczego Internet zwalnia, dlaczego mam niskie prędkości Internetu ? Co może być przyczyną niskiej prędkości Internetu przy tak dużych prędkościach, jakie obiecuje dostawca?

Na co zwrócić uwagę?

Zwykle, gdy łączysz się z dowolnym dostawcą, na samym początku wszystko jest w porządku. Instalatorzy przyszli, poprowadzili kabel, zmierzyli prędkość na stronie, otrzymali doskonałe liczby, w wyniku czego wszyscy są zadowoleni. Ale po pewnym czasie zaczynają się cuda: Internet zaczyna zwalniać, potem znów działać, szczególnie wieczorem, a nawet „psuć się” na kilka dni, a oglądanie ulubionych filmów staję się niemożliwe. Dlaczego prędkość Internetu może być niska?

Niska prędkość Internetu może spowalniać z różnych powodów. Przyczyną niskiej prędkości Internetu może być problem z przeglądarką. Czy jesteś przyzwyczajony do pracy tylko z jedną przeglądarką? Czy możesz założyć, że przeglądarka, podobnie jak każdy inny program, może w pewnym momencie ulec awarii: wydaje się, że się otwiera, ale jakoś wszystko poszło nie tak? Spróbuj otworzyć witryny w innej przeglądarce. Istnieje wiele opcji, a wszystkie z nich są bezpłatne i można je łatwo znaleźć w wyszukiwarce internetowej: Opera, Google Chrome, Firefox, Yandex.Browser, Amigo itp.

Niekiedy router Wi-Fi od czasu do czasu zawiesza się lub ulega usterce. Każdy router, nawet nowy i skonfigurowany przez co najmniej najbardziej renomowanego specjalistę komputerowego, może się zepsuć i zawiesić i działać. Spróbuj wyłączyć router i włączyć go ponownie. Jeśli to pomoże, ale nie na długo, sprawdź Internet bezpośrednio bez routera. Jeśli wszystko jest w porządku bezpośrednio na kablu, rozważ wymianę routera.

Przyczyną niskiej prędkości Internetu mogą być też zakłócenia z sąsiednich routerów Wi-Fi

Przeprowadziłeś się do nowego budynku lub domu, który był już zaludniony przez długi czas, zainstalowałeś router, wszystko skonfigurowałeś sam lub z pomocą innej osoby. Wszystko działało idealnie przez miesiąc, dwa lub sześć miesięcy, a potem się zaczęło: wieczorami i w weekendy Internet prawie nie działa. Dlaczego tak jest? Chodzi o to, że liczba routerów zbliża się codziennie do liczby mieszkań w domu – znajdują się one w prawie każdym mieszkaniu. Aby skonfigurować router, Ty lub tuner ustawiasz nie tylko parametry połączenia z Internetem, ale także konfiguruje sieć bezprzewodową, a mianowicie: podaje nazwę sieci, hasło i numer kanału (częstotliwość), na którym będzie się odbywała komunikacja radiowa. Istnieje kilka opcji dla numerów kanałów – tylko 13. Numery kanałów sąsiednich routerów mogą być takie same lub zbliżone. Jeśli większość routerów w sąsiedztwie będzie działać na tym samym kanale lub na sąsiednich kanałach, wówczas wszystkie z nich będą sobie przeszkadzać. W takim przypadku niestety jedyne co możesz zrobić, to zwiększyć prędkość transmisji.

Give a Comment