Wspólne spędzanie czasu z rodziną jest bardzo ważne. Nie tylko wzmacnia to więzi pomiędzy dziećmi i rodzicami, ale też jest świetnym sposobem na integrację. Wspólne chwile można spędzać na wiele sposobów, ale jednym z najpopularniejszych jest oglądanie telewizji. Ważne jednak, aby wybrane produkcje były interesujące dla całej gromadki oraz niosły ze sobą wartość w postaci poszerzania wiedzy i kompetencji. Gdzie oglądać darmowe programy? Czy są źródła ciekawsze niż tradycyjna telewizja? 

Telewizja internetowa to sposób na rodzinny wieczór!

Klasyczna telewizja utrzymuje stabilna i silną pozycję na rynku, jednak bardzo mocno zauważalny jest trend korzystania z telewizji internetowej. Nic w tym dziwnego, ponieważ to rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet.

TV online proponuje zdecydowanie szerszą bibliotekę materiałów filmowych od tradycyjnej. Tutaj znacznie częściej i szybciej ukazują się premiery i produkcje wprost z kinowych ekranów.

Telewizja online jest doskonałym źródłem wiedzy o sytuacji światowej, ponieważ najdziemy tutaj nie tylko kanały z kraju, ale też ze świata. Również z tego względu warto oglądać ją w rodzinnym gronie i wspólnie szlifować umiejętności językowe. Dla początkujących przewidziane zostały transkrypcje.

Telewizja internetowa jest korzystna również biorąc pod uwagę względy czysto ekonomiczne. Pakiety są mocno spersonalizowane pod potrzeby poszczególnych grup widzów i zdecydowanie szersze niż tradycyjne abonamenty, a dodatkowo zdecydowanie tańsze.

Gdzie oglądać darmowe filmy?

Jedną z częściej wybieranych polskich platform internetowych, które oferują usługi związane z legalną telewizją online jest Ipla.tv. Znajdziemy tutaj ogromną bibliotekę zbiorów, które zostały pogrupowane według poszczególnych kategorii tematycznych oraz wiekowych. Oprócz tego IPLA transmituje tradycyjne programy telewizyjne emitowane przez Grupę Polsat, HBO oraz stacje z nimi powiązane. Znajdziemy tutaj najświeższe informacje z kraju i ze świata, transmisje „na żywo” z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, politycznych oraz sportowych.

IPLĘ można oglądać w przeglądarkach internetowych, na ekranach telewizorów lub w urządzeniach mobilnych. Dla ułatwienia odbioru, twórcy platformy stworzyli aplikację mobilną, która umożliwia odtwarzanie ulubionych filmów i seriali nawet w miejscach, gdzie nie sięga zasięg Internetu.

To doskonała propozycja dla całej rodziny. Oprócz najświeższych nowinek ze świata światowej kinematografii znajdziemy tutaj starannie wyselekcjonowane i wartościowe materiały dla najmłodszych.

Doskonałym przykładem, który przemawia za tym, że warto pójść w kierunku telewizji internetowej są aktorzy małego ekranu, którzy coraz częściej decydują się na rezygnację z pracy przy produkcjach telewizyjnych na rzecz ich odpowiednika w świecie wirtualnym.