Polsat News decyzją grupy Polsat od 2019 roku jest transmitowany w odkodowanym paśmie i jest dostępny dla wszystkich widzów bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wszystko, co jest nam potrzebne do odbioru sygnału to zwykła antena naziemna i odbiornik telewizyjny wyposażony w DVB-T.

Polsat News – program informacyjny

Kanał informacyjny Polsatu jest zaprojektowany według najlepszych wzorców amerykańskiej stacji CNN. Wynika to z wieloletniej współpracy, jaka miała miejsce na początku istnienia Polsatu News z tą właśnie stacją. Widzowie mogą liczyć nie tylko na dużo porcję wiadomości lokalnych oraz zagranicznych przekazywanych w obiektywnej formie, ale też na liczne programy publicystyczne o charakterze społecznym jak „Interwencja” czy politycznym „Debata Dnia”. Są tu też informacje kulturalne „Cztery Strony Prasy” oraz programy o charakterze interwencyjnym „Interwencja”. „Państwo w Państwie”. Ich struktura polega na reagowaniu dziennikarzy stacji w kontrowersyjnych sprawach społecznych.

Gdzie oglądać Polsat News?

Polsat News decyzją stacji można oglądać w odkodowanym paśmie. Musimy się jedynie upewnić, że nasz odbiornik jest przystosowany do odbioru kanałów w formie cyfrowej.

Dzięki standardowi radiowemu DVB-T2 możesz oglądać transmisje bez kabli, anten satelitarnych i dostępu do Internetu – wystarczy użyć anteny wewnętrznej. Odpowiednie modele można kupić w sklepach za mniej niż 200 złotych. Należy jednak uważać na rzekome super anteny do telewizora. Po skonfigurowaniu możesz odbierać wiele programów w tym właśnie też Polsat News bez dodatkowych opłat, a nawet w jakości HD. Zalety technologii odbioru są więc oczywiste: niskie koszty oraz łatwa i szybka konfiguracja.

Polsat News w Internecie

Oprócz telewizji naziemnej możesz także oglądać telewizję Polsatu za pośrednictwem niektórych platform w Internecie. Łączą one wiele wymienionych kanałów, ale zazwyczaj można z nich korzystać bezpłatnie tylko przez pewien okres testowy. Zwykle jest to 30 dni i kolejny miesięczny okres wypowiedzenia. Oprócz dobrze znanych formatów internetowych uznanych kanałów telewizyjnych i subskrypcji próbnych innych dostawców, istnieje również kilka legalnych platform, które zapewniają bezpłatną telewizję internetową w zamian za reklamy. Istnieje również możliwość przesyłania strumieniowego za pośrednictwem tak zwanych kijów strumieniowych, skrzynek strumieniowych (Apple TV) lub telewizorów Smart TV (Samsung, Android TV). Wszystko, co jest nam tutaj potrzebne to stabilny Internet. Nie ma znaczenia czy połączenie jest za pomocą kabla, czy też jest oparte na standardzie Wi-Fi.