Pogoda ma ogromny wpływ na życie każdego człowieka. Gdy za oknem widzimy deszcz, termometr wskazuje zaledwie kilka stopni powyżej zera a ciśnienie spada, samopoczucie jest z pewnością bardzo niskie. W chwili obecnej mamy jednak na szczęście dostęp do profesjonalnych prognoz pogody. Dzięki temu możemy samodzielnie zaplanować wakacyjne wyjazdy bądź wycieczki po mieście. Prognoza pogody jest niezwykle przydatna w rozmaitych okolicznościach.

Pogoda długoterminowa – jak to się zaczęło?

Pierwsza pogoda długoterminowa była przygotowana przez amerykańskiego meteorologa Jacka M. Hubbarda. Tworzył on prognozę na potrzeby amerykańskich fizyków oraz wojska, które chciało wybrać najlepszy dzień na zorganizowanie pierwszej próby jądrowej. Wydarzenia te miały miejsce w lecie 1945 roku. Warto wiedzieć, że prognoza przygotowana przez tego amerykańskiego specjalistę dotyczyła aż 3 tygodni, a co najważniejsze: sprawdziła się prawie w 100%. Od tego czasu prognozy pogody na całym świecie zostały znacząco sprofesjonalizowane.

Dlaczego lubimy sprawdzać prognozę pogody?

Każda prognoza pogody, zwłaszcza pogoda długoterminowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Wynika to z tego, iż lubimy wiedzieć, co będzie nas czekało za kilka lub kilkanaście dni. Pogoda długoterminowa przydaje się w każdej sytuacji – zarówno gdy chcemy wyjechać na dłuższe wakacje nad polskie morze lub góry, jak i gdy planujemy zorganizowanie imprezy swoim przydomowym ogródku z udziałem naszych najbliższych przyjaciół i członków rodziny.